Урок 1,2,3 група 33 Будова пас.вагона.

Тема урока: Обмежувач струму генератора,Напівпровідникові регулятори напруги генератора.Електрична мережа.

Домашнє завдання: Переписати та вивчити конспект і готуватися до здачі тестів.

                                    Обмежувач струму генератора

       Призначений для захисту генератора від перевантаження. Режим перевантаження генератора виникає при сильно розрядженій акумуляторній батареї коли величина струму зарядки може перевищувати в 2,3раза номінальну величену струму  заряду, а також збільшується величина струму при наявності в акумуляторній батареї несправних акумуляторів.

   Принцип дії і конструктивні особливості обмежувача струму і регулятора напруги генератора подібні. Вугільні стовби обмежувачі струму і регулятори напруги генератора включаються послідовно і струм який проходить  від генератора до обмотки збудження регулюється за допомогою 2 вугільних стовбів. Котошка електромагніта обмежувач струму генератора включається послідовно в електричне коло обмотки якоря. При збільшенні струму в котушкі електромагніта більше 70А(величина вставки)  вугільний стовбобмежувач розтискається збільшується опір, що приводить до зменшення величини струму збудження зменшується напруга генератора при якій величина струму не перевищує 70А

 

                             Напівпровідникові регулятори напруги генератора

      В залежності від застосування напівпровідникових  приладів ці регулятори розділяються на транзисторні і тиристорні, а в залежності від режима роботи приладів регулювання вони розділяються  на регулятори сплавним регулюванням струму збудження генератора і імпульсним.

    На сучасних пасажирських вагонах отримали більшого розповсюдження імпульсні тиристорні регулятори.

    Основним виконавчим пристроєм регулятора напруги являється теристор V1, який виконує імпульсне регулювання струму збудження і Ізб генератора. Тиристор V1 періодично підключає обмотку збудження до обмотки якоря генератора, а також періодично відключає. При відкритому тиристорі V1 до обмотки збудження подаються струм величина якого змінюється в залежності від швидкості руху або кількості включених споживачів.

    Після досягнення напруга генератора вище встановленої тиристор V1 закривається але струм продовжує протікати  через обмотку збудження, а  далі через діод V2 за рахунок електромагнітної енергії, яка накопичується в обмоткі збудження в період відкритого тиристора. По мірі зменшення всієї енергії зменшується величина струму збудження, що приводить до зменшення величини напруги генератора. При зменшенні напруги генератора до заданої величини, тиристор відкривається і процес підтримання напруги генератора повторюється. Таким чином напругою генератора регулюється імпульсно в залежності від положення тиристора V1 закрито чи відкрито.

                                           Електрична мережа

        Електрична мережа призначена  для передачі електричної енергії від джерела живлення до споживачів яка представляє собою сукупність електричних проводів, кабелів, розподільних пристроїв, вимикачів, розеток, штепсельних зєднань, апаратури захисту електрообладнання від коротких замкнень, а також апаратів контролю за роботу електрообладнання.

      По призначенню електрична мережа розділяється на  підвагону і внутрі вагонну які в свою чергу розділяються на силові, освітлення ,управління, сигналізація і радіотрансляцію.

    Передача електроенергії від джерела до споживачів виконується по однопроводній або двопроводній системі. При однопроводній системі передачі електроенергії від джерела до споживачів передається по одному проводу тільки «+» (позитивна), а в якості відємного провода використовується  корпус вагона.

     При 2-ву проводній системі від джерела  живлення до споживачів електроенергії подається по 2-ву проводах позитивний і відємний які ізолюються один від одного і від корпуса вагона.

      По вздовж пасажирського поїзда проходить слідуючі види магістралі:

Високовольтна напругою 3000В постійного або змінного струму;

Низьковольтна напругою 50-110В постійного струму;

Радіотрансляційна мережа 30В змінного струму.

Високовольтна і низьковольтна магістраль виконується однопроводними, а зворотнім проводом являється корпус вагона і рейки, а а радіотрансляційна мережа 2-х проводна ізольована від корпуса вагона.

Урок 4,5 група 33 ПТЕ та інструкції

Тема урока: Швидкості при маневрах.

Матеріал урока ДИВИСЬ ТУТ

Домашнє завдання: переписати п. 15.16 ПТЕ та вивчити і готуватися до тестів!!!

Урок 7,8 група 33 Новітні технології.

Тема урока: 5 нових купейних вагонах від КВБЗ

Матеріал урока: ДИВИСЬ ТУТ

Домашнє завдання: ознаймитись з інформацією про пасажирські вагони в яких враховавано побажання пасажирів!! та написати реферат на тему: Ваші побажання про оновлення пасажрських вагонів як майбутніх провідників пас .вагонах.

 

 

 

Від zelenskyi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *