Урок 1,2 група 33 Будова пас. вагона.

Тема урока :  Споживачі електричної енергії

Домашнє завдання: переписати та вивчити конспект.

         Споживачі   електричної енергії

                На пасажирських вагонах споживачем електричної енергії являється  електродвигун, нагрівальні прилади перетворювачі,прилади управління, прилади захисту і сигналізації, і освітлювальні лампи,

        В якості джерела освітлення на пасажирських вагонах застосовуються лампи розжарювання (накалення) і люмінесцентні лампи які встановлюються в спеціальних світильниках.

        Лампи розжарення в пас. вагонах встановлюються із спеціальним цоколем 2Ш – 22 (2-х контактні діаметром 22мм.), на окремих вагонах використовують софітні лампи СФ -19 з діаметром цоколя 19мм.

       Лампи розжарювання на пас. Вагонах застосовуються типу Ж54В, 25Вт

Ж – залізничний;

54В – номінальна напруга

25Вт – потужність лампи

Термін роботи електричної лампи восновному залежить від величини напруги, середній термін ламп накалення 1000год., якщо номінальна напруга збільшується на 10% то термін роботи лампи скорочується на80 – 90%, а якщо напруга знижується на 10% то світловий потік зменшується на 30%.

                     Люмінесцентні лампи

                  На пасажирських вагонах застосовують ЛБ – 20 ЛБ – 40Вт термін роботи 7,500 – 10000год. Для їх роботи під вагоном встановлюють спеціальні перетворювачі з напругою 220В і частотою 40 Гц.

                      Захисна апаратура

           Призначена для забезпечення коротких замикань із струмових перевантажень в  електричній мережі і споживачах вагонів.

     До захисної апаратури відносяться плавкі запобіжники, автоматичні вимикачі, теплові реле  реле максимальної напруги (РМН).

                 Плавкі запобіжники

        Складається із корпуса (патрона)металевої плавкої вставки і контактного пристрою.

     Плавкі вставки виготовляють із легкоплавного матерілу, мат який являється сплав з свинцю з оловом цинку, алюмінію, міді, серебро, або спеціальних пластин.

      Плавкі запобіжники захисну електричну мережу включається послідовно і розрахована на визначену величину струму. Якщо ця величина струму становиться більшою допустимої величини проходить плавлення вставки і захисна електрична мережа розривається запобігання виходу з ладу електричного обладнання. Час спрацювання запобіжника  залежить від величини струму  який проходить через плавкі запобіжники.

    Плавкі запобіжники мають різну конструкцію корпус який виготовляють  із фарфору, скла.  В середині корпуса поміщається наповнювач кварцовий пісок мраморна крошка або інше, які призначені для покращення гасіння електричної дуги.

                     Автоматичні вимикачі

      Призначенні для захисту і автоматичного відключення електричної мережі випадку короткого замикання або перевантаження  в електричній мережі  або споживання.

      Автоматичні  вимикачі складаються  із осердя на якому встановлюється котушка із мідного провода, до якого з одного боку підєднується біметалева пластина, а з іншого боку до цього провода закріпляється нерухомий контакт, а також розміщується рухомий контакт і штифт.

   Автоматичні вимикачі забезпечують одночасно тепловий захист від перевантаження і миттєвий захист від короткого замкнення.

  Тепловий захист виконується за допомогою бі металевої пластини. При винекнені перевантаження  бі металева пластина нагрівається прогинається при цьому натискає на штіфт  який передає зусилля на рухомі контакти які розмикаються.

    При виникненні короткого замикання протікає по електричній мережі великий струм в котушкі виникає великий магнітний потік за допомогою якого сердечник миттєво втягується в середину котушки натискає на рухомі контакти які розмикаються і розриває електричне коло.

    Для відновлення автоматичного вимикача після якого відключення необхідно усунути несправність електричної мережі після чого рукоятку із середнього положення перевести в нижнє чи забезпечити фіксацію защепки, а потім  перевести в верхнє положення включено. Таким чином автоматичний вимикач на відмінно від плавких запобіжників які використовуються одноразово , вони використовуються багато – разово.

Урок 3,4 група 31 ПТЕ та інструкції.

Тема урока :Рух відбудовних поїздів,спеціального самохідного рухомого складу,пожежних поіздів та допоміжних локомотивів.

Домашнє завдання: переписати конмпект та предивитись відео урока та готуватися до тестів з теми:

  ПОРЯДОК РУХУ ПОЇЗДІВ ПРИ ПЕРЕРВІ ДІЇ
ВСІХ ЗАСОБІВ СИГНАЛІЗАЦІЇ ТА ЗВ’ЯЗКУ  

Урок 5 група 11 Сюсарна справа

Тема уроку 6: Обпилювання металу.

Матеріал уроку ДИВИСЬ ТУТ

Презентацію урока ДИВИСЬ ТУТ

Відео уроку ДИВИСЬ ТУТ

Домашнє завдання :Переписати тему Обпилювання металу, продивитись відео уроку, та готуватися до тестів з теми : Різання металу!!!!

Урок 6 група 33 ПТЕ та інструкції.

Тема урока: Формування поіздів.

Матеріал урока ДИВИСЬ ТУТ

Домашнє завдання: переписати п.15.26-15.27

Урок 7 група 33 Новітні технології.

Тема урока:”Укрзалізниця” запустить “пілотні” вагони з новими стандартами якості.

Матеріал уроку ДИВИСЬ ТУТ

Домашнє завдання : перечитати інформацію про пілотні вагони.

Урок 8 група 32 ПТЕ та інструкції.

Тема урока :Рух відбудовних поїздів,спеціального самохідного рухомого складу,пожежних поіздів та допоміжних локомотивів.

Домашнє завдання: переписати конмпект та предивитись відео урока та готуватися до тестів з теми:

  ПОРЯДОК РУХУ ПОЇЗДІВ ПРИ ПЕРЕРВІ ДІЇ
ВСІХ ЗАСОБІВ СИГНАЛІЗАЦІЇ ТА ЗВ’ЯЗКУ . 

.

       

 

 

Від zelenskyi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *