Урок 1,2 група 15 ПТЕ та інструкції.

Тема урока: IX. СИГНАЛИ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ ПІД ЧАС МАНЕВРОВОЇ РОБОТИ

Відео урока ДИВИСЬ ТУТ

Матеріал урока ДИВИСЬ ТУТ

Домашнє завдання: передивитись відео урока та переписати конспект,самостійно практично опрацювати ручні сигнали дома!!

Урок 3,4 група 31 ПТЕ та інструкції.

Тема урока :Рух відбудовних поїздів,спеціального самохідного рухомого складу,пожежних поіздів та допоміжних локомотивів.

Відео урока ДИВИСЬ ТУТ

Домашнє завдання: переписати конмпект та предивитись відео урока та готуватися до тестів з теми:

ПОРЯДОК РУХУ ПОЇЗДІВ ПРИ ПЕРЕРВІ ДІЇ
ВСІХ ЗАСОБІВ СИГНАЛІЗАЦІЇ ТА ЗВ’ЯЗКУ . 

Урок 5,6 група 33 Транспортна геграфія.

Тема урока: Південна залізниця

Домашнє завдання: Переписати конспект,ознайомитись з головними станціями залізниці та зробити презентацію!!!

  Південна залізниця — одна з найстарших на мережі залізниць України. Обслуговує Харківську, Сумську, Полтавську і частину територій областей, що прилягають до них, з населенням близько 20 млн. чоловік (рис. 4.3).

  Експлуатаційна довжина залізниці 2811 км, що становить 12,6% від загальної довжини мережі залізниць України. На її частку припадає

8,5% вантажообігу і 12,0% пасажирообігу залізниць країни. Магістраль обслуговує понад 1000 промислових підприємств. Структура обсягу перевезень має індустріально-аграрний характер.

  До складу залізниці входять три регіональні представництва — Сумське, Полтавське і Куп’янське (Харківське включене до Управління залізниці), 161 станція, 12 локомотивних і 6 вагонних депо, 15 дистанцій коли та ін.

  Південна дорога забезпечує вихід з Донбасу і Наддніпрянщини на північний захід – в бік Москви, Брянська, Гомеля і Києва, а також на північний схід і схід – в бік Воронежа і Пензи. Відповідно до цього Південна дорога має три основних вантажонапружених напрямки: центральний, що йде від станції Букіно через Харківський залізничний вузол на Готню і далі на Брянськ і Москву; східне, від станції Слав’яногорскої через Куп’янський залізничний вузол на Валуйки, а звідти через Старий Оскол, Касторную і Єлець на Москву і через Георгіу-Деж на Воронеж і Пензу; західне, що йде від Лозової через Полтавський залізничний вузол на Ромадан, Гребінки і Київ. По всіх цих напрямках з Донбасу йде транзитний потік чорних металів, хімічних вантажів, будівельних матеріалів, машин і промислового устаткування.

  Центральний напрямок обслуговує також вантажні зв’язки Донбасу з Харківським промисловим вузлом. Від Харкова до півночі направляється потік машин і промислового устаткування з машинобудівних заводів міста.

  Тісні економічні зв’язки існують між Харковом і Наддніпрянщиною. їх обслуговують залізничні лінії Позов-Харків, Красноград-Харків і Кременчук-Полтава-Харків, по яких випливають також і транзитні вантажі з Наддніпрянщини у центральні райони країни. Зв’язок Донбасу з Республікою Білорусь і Північним Заходом забезпечує лінія Букіно-Харків-Суми-Ворожба.

  Обслуговуючи в основному центри обробної промисловості, Південна дорога має пасивний вантажообіг: вона відправляє в 1,5 рази менше вантажів, ніж одержує. Серед вантажів, що відправляються Південною дорогою, перше місце займає залізна руда. Потім випливають будівельні матеріали, нафтопродукти, цукровий буряк і хлібні вантажі, перевезені, як правило, у межах дороги, а також машини, металовироби і цукор, що відправляються переважно за її межі. У структурі увезених вантажів представлені будівельні матеріали, кам’яне вугілля, нафтопродукти, чорні метали, цукровий буряк і хлібні вантажі.

  Найбільші станції прибуття вантажів – станції Харківського залізничного вузла, Полтава, Суми і Кременчук.

  Головне місце у вантажній транспортній роботі дороги займає Харківський вузол, у якому сходяться 8 магістральних залізничних напрямків, 4 з який електрифіковані. У структурі вантажообігу Харківського вузла головне місце займає транзит.   Найбільша вантажна станція вузла – Індустріальна. Вона обслуговує такі машинобудівні заводи Харкова, як тракторний та ін.

  Південна дорога виконує значну частину мережного пасажирообороту. Найбільш великий пасажиропотік йде по напрямку Харків-Лозова.

  Взаємодія з річковим транспортом у межах дороги здійснюється через Кременчуцький порт. Територію Харківської області перетинає шосе Москв-Харків-Сімферополь. Інші важливі автомобільні дороги, які проходять по території, що обслуговується Південною дорогою: Київ-Лубни-Полтава-Харків, Харків-Ростов-на-Дону, Полтава-Кременчук, Ахтирка-Харків.

  57% перевезень здійснюються електротягою, електрифіковано майже 39% колії. Облаштовані автоблокуванням 75% колії, електричною централізацією обладнано 92% стрілок, 77% колії – безстикова. На залізниці створена мережа агентних пунктів для обслуговування підприємств Харкова та Харківської області – в апараті Харківської та Куп’янської дирекцій залізничних перевезень, на станціях Основа, Шебелинка, Харків-Балашовський, Лозова та ін.

  Виконані значні ремонтні роботи об’єктів пасажирського господарства на станціях Козача Лопань, Балаклея, Красноград, Лозова, Полтава-Південна, Гоголеве, Шебелинка.

Урок 7 група 32 ПТЕ та інструкції.

ПОРЯДОК РУХУ ПОЇЗДІВ ПРИ ПЕРЕРВІ ДІЇ
ВСІХ ЗАСОБІВ СИГНАЛІЗАЦІЇ ТА ЗВ’ЯЗКУ . 

Урок 8,9 група 33 Будова пас. вагона.

Тема урока:Реле максимальної та мінімальної напрруги та світлова та звукова сигналізація.

Домашнє завдання:прерписати та вивчити конспект.

                                       

Реле максимальної напруги

Призначене для захисту електромережі від перевищення напруги яке може виникнути при несправності регулятора напруги генератора обриву електромережі, акумуляторної батареї і в інших випадках.

      Реле мають різну конструкцію але в випадку підвищення напруги в електричній мережі вони відключають струм від обмотки збудження генератора.

В теперішній час восновному застосовують напівпровідникові реле.

                            

             Реле мінімальної напруги

          Призначений для захисту АБ від пониження напруги до найменшого допустимого значення (на платскартних вагонах до 40В, на купейних до 90В) відключає споживачів крім аварійного освітлення і сигналізації. Після відключення електричної мережі необхідно відновити роботу реле включенням його в ручну при досягнені номінальної напруги.

         На сучасних вагонах встановлюється напівпровідникові реле які після відключення автоматично включається при досягнені номінальної величини напруги акумуляторної батареї.

                              

Світлова і звукова сигналізація

           Призначена для подачі світлового або звукового сигналу провіднику вагона в аварійних ситуаціях при спрацюванні захисних пристроїв і визову провідника.

На пасажирських вагонах застосовується наступні види сигналізації:

Внутрішня визивна сигналізація

Зовнішня визивна сигналізація

Сигналізація контролю нагріву букс (СКНБ)

Сигналізація наявності замкнення «+» або «-« проводів на корпус вагона

Сигналізація наповнення баків водою

Сигналізація огородження поїзда

Сигналізація зайнятості туалетів

Протиюзна сигналізація

Пожежна сигналізація

Сигналізація яка спрацьовує при несправності або при їх включенні окремих споживачів вагона – генератора, опалення і інше.

Сигнальні лампи як правило встановлюються на панелі управління і отримують живлення напругою 50В

 

 

 

Від zelenskyi

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *